Skip to Content

netikSEO google reitingai

Kol dar svetainės struktūra ir paslaugų aprašymai neparuošti iki galo - nėra tikslo skubėti reklamuoti jos, kad suradę internautai per daug nenusiviltų :) Bet visuomet įdomu pasižiūrėti, kuriose google pozicijose esi (jei esi) pagal savo srities ieškomiausius raktažodžius (angl. keywords).

SEO raktažodžiai Lietuvoje

SEO dar nėra toks populiarus Lietuvoje, todėl ir paieškų skaičius bei raktažodžių pasirinkimas šia tema nėra didelis. Daugiausiai ieškoma termino "seo", bet manau google čia įskaičiuoja ir kažkiek užsieninių paieškų.

Lietuviški vertinių "optimizavimas paieškos sistemoms", "paieškos sistemų optimizacija", "svetainių optimizacija", "tinklapių optimizacija" ir pan. ieškoma taip retai, kad google net neturi statistikos. Matyt vieninteliai kurie veda šiuos raktažodžius yra SEO specialistai :)) Taigi optimizuotis pagal lietuviškus vertinius kaip ir nėra tikslo, nebent tikite, kad ateityje šių terminų paieška žymiai padidės ir tada "skinsite vaisius" iš ankstesnio optimizavimo. Aš tuo labai abejoju, nes santrupa "SEO" yra labai paplitusi užsienyje ir lengvai pritaps Lietuvoje, nors kalbininkai greičiausiai tuo liks nelabai patenkinti.

Google reitingai

Kadangi man įdomi tik Lietuvos rinka, tai paieška daryta tik "puslapiuose iš Lietuvos". Štai kokie google reitingų rezultatai:

 • "seo" apie 6600 paieškų per mėn. - netikSEO šimtuke nėra, #1 yra dip.lt;
 • "seo lt" apie 140 paieškų per mėn. - netikSEO=#77, #1 yra seo.lt;
 • "seo paslaugos" apie 58 paieškų per mėn. - netikSEO šimtuke nėra, #1 yra seo-paslaugos.com;
 • "seo optimizacija" apie 1600 paieškų per mėn. - netikSEO=35, #1 yra sko.lt svetainėje reklamuojamas geriausias.lt puslapis!!! Ar dar yra klausimų, koks pagrindinis raktažodis, pagal kurį reikia reitinguotis?? 1600 paieškų per mėnesį, o pirmoje vietoje kažkokio katalogo puslapis! Tikrai su SEO "specialistais" Lietuvoje kažkas ne taip...
 • "seo optimizavimas" apie 110 paieškų per mėn. - netikSEO šimtuke nėra, #1 yra vaizdosrautai.lt;
 • "svetainių optimizacija" statistikos nėra - netikSEO=13, #1 yra internetomarketingas.lt;
 • "google adwords" apie 390 paieškų per mėn. - netikSEO=68, #1 yra puslapiai.eu;
 • "google reklama" apie 320 paieškų per mėn. - netikSEO šimtuke nėra, #1 yra reklama.internete.profis.lt;
 • "reklama internete"apie 1300 paieškų per mėn. - netikSEO šimtuke nėra, #1 yra apiereklama.lt;
 • "nofollow" apie 33100 paieškų per mėn (manau kažkiek iškreipta statistika) - netikSEO=11, #1 yra kleckas.lt;
 • "robots.txt" statistikos nėra - netikSEO=15, #1 yra nezinau.lt.

Google reitingų pastebėjimai

Pateikiau įvairesnius raktažodžius, kad galėtume matyti, jog SEO paslaugų poreikio Lietuvoje beveik visai nėra. Kai kurių paslaugų ieškoma tik 2-3 kartus per dieną, kai, pavyzdžiui, pasaulyje terminas "seo" suvedamas apie 3.3 milijono kartų per mėnesį!!

Paskutinius du raktažodžius įdėjau pademonstruoti, kaip galima greitai susireitinguoti googlėje parašant apie specifinius dalykus "iš savo sferos". Aišku straipsniai ir raktažodžiai turi būti bent minimaliai suoptimizuoti, o ir pačios svetainės vidinis optimizavimas turi būti super.

Šiaip kažkiek keista. Ko jau ko, o taip greitai susireitinguoti specifinėje srityje, kur visų konkurentų tikslas turėtų būti "susioptimizuoti pačiam, o tik paskui siūlyti paslaugas", visiškai nesitikėjau. Ypač kai tam tikrus SEO tinkamus raktažodžius "okupavusios" katalogų ar reklamų skelbimų svetainės. Kas pasako apie Lietuvos SEO lygį - SEO paslaugas pagrinde teikia interneto svetainių kūrimo firmelės, kurios SEO užčiuopė kaip populiarėjantį produktą, už kurį galima papildomai "numelžti pinigų". Bet patys apie SEO nelabai ką žino - daugumos informacija pasenusi (pvz, paskutinis įrašas  2007 m.) ir neatnaujinama, ką jau bekalbėti apie SEO naujoves ar bent jau teorijos pritaikymą savo svetainei...

Taigi niša yra ir tikiuosi įmonės, kurios supras SEO svarbą ir apsispręs optimizuotis - pasirinks tokius SEO konsultantus, kurie užtikrins gerus Google reitingus. :)blog | about seo