Skip to Content

Naujas Google Algoritmas - "Šakės" Kopijuotojams?

Po nesibaigiančių priekaištų apie suprastėjusią Google paieškos kokybę, Google praėjusią savaitę ėmė ir atnaujino savo algoritmą.

Algoritmo atnaujinimas vyksta palaipsniui ir lygtais Lietuvos kol kas dar nepalietė, bet angliškuose Google puslapiuose pasikeitimas jau jaučiamas.

Kokie naujo Google algoritmo pasikeitimai?

Pagrindinis pasikeitimo tikslas sumažinti webspamo kiekį paieškos rezultatuose bei sumenkinti mažai originalaus turinio turinčių svetainių "svorį". Kitaip tariant, taikyta į turinio kopijuotojus.

Webspamo Lietuvoje beveik nematyti, nes matyt per maža rinka, kad kas nors užsiimtų masiškai generuoti tokias svetaines. Priminsiu, kad webspamas, tai interneto svetainės-šiukšlės, kurios nesuteikia vartotojui jokios naudos, o yra tik būdas apgaulės būdu pasiekti aukštas pozicijas Google paieškos sistemoje tikintis, kad vartotojas paspaus ant reklamų esančių tame puslapyje. Google pateikia štai tokį webspamo pavyzdį:

webspam page

Daug aktualesnis pakeitimas, mano manymu, yra kova prieš turinio kopijuotojus bei "turinio fermas".

"Turinio fermos" (content farms), tai svetainės, kurios turi mažai originalaus turinio ir pagrindinis jų išsilaikymo šaltinis yra kitų žmonių sugeneruojami straipsniai ar įrašai. Turinio kopijuotojai (content scrapers) tiesiog automatiškai nukopijuoja norimus straipsnius ar įrašus ir nė kiek jų nepakeisdami perpublikuoja savo svetainėse (dažniausiai automatinių programų pagalba). Kurdami tokias svetaines jie tikisi uždirbti iš rodomos reklamos arba manipuliuoti paieškos sistemų robotais ir dirbtinai pakelti kitų svetainių reitingą (įdedant nuorodas).

Kai daugelis žinomų blogerių pradėjo skųstis, kad tokios kopijuotojų svetainės pradėjo būti reitinguojamos aukščiau nei įrašo autoriai, Google suskubo atnaujinti algoritmą. Google skelbia, kad įdiegė naują klasifikatorių, kuris padeda geriau identifikuoti webspamą kiekviename web puslapyje, pavyzdžiui, pasikartojančias spamines frazes, kurios matosi, kad yra automatinės arba skirtos tik reklamuoti save...

Google tikisi, kad įgyvendinus algoritmo pakeitimą atsiras didesnė tikimybė, kad naršytojas pirmiausia matys svetainę su originaliu turiniu, o ne tą svetainę, kuri tik nukopijavo originalų straipsnį ar įrašą.

Pažiūrėsim, kaip greitai algoritmo pakeitimas pasieks Lietuvą ir ar pamatysim elitinių blogerių taip nemėgstamos blogoramos.lt kritimą reitingais :))blog | about seo