Skip to Content

Google Sitelinks Pasikeitimai

Šią savaitę Google "siekdama pagerinti paieškos rezultatų kokybę" pakeitė Sitelinks atvaizdavimą savo paieškos rezultatuose. Skaudus smūgis kai kuriems SEO specialistams, kurie stengdavosi suoptimizuoti savo svetainę tam tikram prekiniui ženklui ar įmonės pavadinimui ir taip sulaukti papildomo lankytojų srauto...

Kas Yra Google Sitelinks?

Google Sitelinks - tai trumpos svetainės nuorodos į vidinius jos puslapius, kurios atvaizduojamos po pagrindiniu svetainės rezultatu. Paprastai šios nuorodos atsiranda paieškos rezultatuose, kai ieškoma tam tikro prekinio ženklo ar įmonės pavadinimo, bet kartais gali atsirasti ir su kitomis paieškomis, jei Google mano, kad tai yra tinkama.

Svarbu suprasti, kad mes negalime pasirinkti kada ir kokie Sitelinks yra rodomi ir Google pasirenka šias nuorodas grynai savo nuožiūra. Ką svetainės administratorius gali padaryti, tai per Google Webmasters Tools "paprašyti", kad Google neberodytų nepageidaujamos nuorodos.

Eilinis Google nuožiūros pavyzdys būtų Švyturio Alus. Kad ir koks didelis prekinis ženklas bebūtų suvedus "švyturys" ar "švyturio alus" Sitelinks neišvysime. Todėl, kad Google algoritmas bendriniams žodžiams Sitelinks nesuteikia.

Sitelinks Pasikeitimai

Iki šiol Sitelinks buvo tiesiog paprasčiausios nuorodos po pagrindiniu svetainės rezultatu:

Google seni Sitelinks

Po pasikeitimo sitelinks tapo:

  • labiau matomi - didesnis tekstas ir paryškintas URL,
  • lankstesni - priklausomai nuo papildomų raktažodžių sitelinks gali būti kitokie,
  • aiškesni - tame pačiame paieškos puslapyje daugiau nebebus rezultatų iš tos pačios svetainės, ir
  • kokybiškesni - Google apjungė reitingavimo ir sitelinks generavimo algoritmus.

Google nauji Sitelinks

Verta paminėti, kad Sitelinks pasikeitimai galios tik naturalioje paieškoje. Google Adwords reklamoje šie Sitelinks pasikeitimai nebus taikomi...

 

 blog | about seo