Skip to Content

Paintball ir dažasvydis - nuo ko pradėti Google reklamą?

Nuo ko pradėti google reklamą smulkiems verslininkams užsiimantiems aktyvaus laisvalaikio pramogomis, pavyzdžiui, paintball ar dažasvydžiu.

Įsidiegti Google Analytics

Pirmas ir būtinas žingsinis - įsidiegti nemokamą svetainės statistikos įrankį "Google Analytics" ir susieti jį su Google AdWords paskyra. Nieko nėra blogiau, kaip pradėti reklaminę kampaniją ir nestebėti, kas efektyvu, o kas ne.

Tiesa, Google Adwords pateikia statistiką ir savo paskyroje. Bet ji parodo tik statistiką susijusią su reklaminiais raktažodžiais ir jokių tolesnių lankytojo veiksmų.

Lankytojus nukreipti į specialų puslapį

Paspaudus ant dabartių reklamų jos nuveda į titulinius puslapius. Tai pats neefektyviausias būdas! Lankytojas jau ieško tam tikros paslaugos ar produkto, tai kodėl paspaudus ant reklamos jis vėl turėtų pradėti ieškoti informacijos jūsų svetainėje? Suteikite jam visus šansus iškart surasti tai ko jis ieškojo. Sukurkite specialų taip vadinamą landing page, kur išvardinkite savo privalumus, kainas, specialius pasiūlymus ir bandykite "pagriebti" klientą čia ir dabar.

Geriausia sukurti kelis landing page. Skirtingai raktažodžių grupei, skirtingas landing page. Netgi tai pačiai raktažodžių grupei galima sukurti kelis skirtingus landing page ir testuoti, kuris iš jų atneša daugiau naudos ir klientų.

Tikslo sukūrimas

Pradedant bet kokią reklaminę kampaniją reikia turėti tikslą. Šiuo atveju mūsų tikslas yra, kad lankytojas susisiektų e-mailu arba paskambintų. Tada jau nuo pardavėjo įgūdžių priklauso ar susidomėjęs klientas pataps realiu klientu ar ne.

Kad būtų lengviau sekti registracijas, patartina svetainėje vietoj emailo naudoti kontaktinę formą, kurią užpildžius lankytojas būtų nukreipiamas į "ačiū" puslapį ir taip užfiksuojama, kad tikslas pasiektas.

Jei iš praktikos matyti, kad daug registracijų vyksta telefonu, landing puslapyje patartina nurodyti skirtingą telefono numerį nei visur kitur svetainėje. Taip google reklamos registracijas telefonu irgi galėsite susekti.

Atlikti raktažodžių analizę

Siūlyčiau pradėti kampaniją nuo kelių pagrindinių raktažodžių, kuriuos žmonės naudoja ieškodami aktyvaus laisvalaikio pramogų ir po to stebint kampaniją siaurinti raktažodžius. Pasinaudokime Google Adwords Keyword Tool:

  • pramogos - 22,200 paieškų per mėnesį;
  • laisvalaikis - 12,100 paieškų per mėnesį;
  • dažasvydis - 3,600 paieškų per mėnesį;
  • paintball - 3,600 paieškų per mėnesį;
  • laisvalaikio pramogos - 390 paieškų per mėnesį;
  • aktyvus laisvalaikis - 210 paieškų per mėnesį.

Kiekvienam raktažodžiui sukurkite atskirą reklamos grupę. Jei raktažodžių žymiai daugiau, atskirą reklamos grupę sukurkite panašiems/susijusiems raktažodžiams.

Sukurti išsiskiriantį reklaminį skelbimą

Reklaminis skelbimas turėtų skatinti naršytoją ant jo paspausti, t.y. parodyti kažkokią naudą. Dabartiniai reklaminiai skelbimai pateikia tik informaciją ir jokios naudos ("Laukiame Jūsų"???):

dažasvydžio reklamos

Kodėl gi nesukūrus kažko panašaus į:

dažasvydžio Kaune reklama

Vėlgi, nereikia pamiršti, kad reklama turi vesti į specialų landing page, kur per daug neišsiplečiant būtų aprašyta, kokiomis sąlygomis ta nuolaida suteikiama, kokie kiti privalumai pasirinkti būtent jus bei kontaktinė forma.

Panašius reklaminius skelbimus su reklamoje pasikartojančiu raktiniu žodžiu reikėtų sukurti ir kitoms reklamos grupėms.

Tinkamas raktažodžių "įkainavimas"

Labai svarbu tinkamai nustatyti raktažodžių paspaudimo kainą. Kadangi pradedame su gan plačiais raktažodžiais, siūlyčiau pradžioje nustatyti minimalią įmanomą paspaudimo kainą, t.y. kad Google rodytų jūsų reklamą ir nesvarbu kurioje pozicijoje.

Labai dažnai administruojantys savo reklamines kampanijas siekia truks plyš būti pirmoje pozicijoje, nepaisydami, kad turi ribotą biudžetą. Su ribotu biudžetu visuomet patartina pradėti nuo žemesnių reklamos pozicijų. Jei dienos biudžetas neišnaudojamas (nes per mažai paieškų), tuomet didinti paspaudimo kainą. O jei paieškų užtenka ir dienos biudžetas išnaudojamas, tai koks skirtumas ar klientas ateis į tavo svetainę, kai tu pirmoje pozicijoje ar šeštoje? Jis vis tiek klientas ir būdami šeštoje pozicijoje sutaupote pinigų ir tuo pačiu per dieną gaunate daugiau paspaudimų.

Rezultatų stebėjimas ir koregavimas

Kadangi raktažodžiai labai platūs būtina labai akylai stebėti išlaidas ir registracijas jau nuo pat pirmųjų dienų.

Galite pastebėti, kad kai žmonės ieško "laisvalaikis" ir paspaudžia jūsų reklamą jūs negaunate jokių registracijų. Galbūt todėl, kad žmonės tiesiog ieško laisvalaikis.lt. Tuomet reikėtų keisti reklamos tekstą, kuris aiškiai sakytų, kad čia ne laisvalaikis.lt arba siaurinti paiešką, t.y. naudoti aprašuomuosius žodžius. Pavyzdžiui, "aktyvus laisvalaikis", "laisvalaikis Kaune", "laisvalaikis gamtoje" ir pan. ir taip išvengti bereikalingų reklamos parodymų ir paspaudimų.

Po savaitės ar dviejų Google AdWords paskyroje jau galėsite matyti kokius tikslesnius raktažodžius žmonės naudoja norėdami surasti jūsų paslaugas ir tuomet plečiant raktažodžius jau reiktų siaurinti paieškas ir koncentruotis į jas.

Pavyzdžiui, jei siūlote paslaugas Kaune ir pamatote, kad pagrindinės registracijos yra iš frazių "dažasvydis Kaune", "aktyvus laisvalaikis Kaune" ir pan. sukuriate atskirą Google AdWords reklamos grupę ir fokusuojatės prie šitų raktažodžių. Jeigu pamatote, kad frazės "dažasvydis Klaipėdoje" jums neatneša jokių registracijų, o vien tik išlaidas - tuomet nurodote šią frazę kaip neigiamą raktažodį jūsų reklaminėje kampanijoje ar tam tikroje reklamos grupėje. Tokiu atveju jūsų reklaminiai skelbimai nerodomi ir sutaupote pinigų bei pagerinate savo google grupės, raktažodžio ar reklaminio skelbimo kokybės balą (apie jį vėlesniuose įrašuose).

Patarimai tik dažasvydžiui ir paintball?

Visiškai ne. Šiuos glaustus (o gal nelabai :)) patarimus apie pirmuosius Google reklamos žingsnius dažasvydžio ar paintball paslaugomis užsiimančioms bendrovėms galite pritaikyti ir bet kuriai kitai smulkiai įmonei. Adaptuokite ir naudokitės. O pasinaudoję, parašykit kaip sekėsi :))blog | about seo