Skip to Content

Google paieškos naujovės - ar jau išbandėte?

Dar gegužės mėnesį "į dienos šviesą" išlindo keletas google paieškos naujovių, kurios turėtų prisidėti prie tikslesnės ir geresnės paieškos. Kadangi naujovės matomos tik naudojant google anglų kalba - gal kai kas dar nesate jų išbandę?

Google Search Options

Norint pasinaudoti google paiškos naujovėmis visų pirma turite paiešką atlikti angliškuose google puslapiuose (google.com, google.co.uk ir pan.). Jei naudojate google.lt, tuomet reiktų pasikeisti vartotojo sąsajos kalbą į anglų. Tai galima padaryti paspaudus "Nuostatos" mygtuką arba web adreso juostoje pakeitus užklausos parametrą iš hl=lt į hl=en:

Google paieška lietuviškai

Aišku blogumas atsiranda tuomet, kai nori ieškoti lietuviškų svetainių su kokiomis nors frazėmis ar žodžiais, kurie turi atitikmenis kita kalba, pvz, seo, reklama ir pan. Tokiu atveju kažkiek susiaurinti paiešką padės site: google operatorius - į google paieškos laukelį suvesk:

reklama site:lt

ir turėsi rezultatus tik iš Lietuvos svetainių.

Pagrindinės google naujovės slepiasi už mygtuko "Show Options...", kuris yra po paieškos laukeliu. Paspaudus, kairiajame stulpelyje atsiranda galimybės apriboti arba išfiltruoti rezultatus.

Google paieškos naujovės

Galima ieškoti tik video rezultatų, galima ieškoti tik apžvalgų/atsiliepimų ar pasisakymų forumuose ieškoma tema. Jau prafiltruotus rezultatus galima rušiuoti pagal naujumą (labai praverčia norint sužinoti naujausias tendencijas tam tikroje srityje, pvz, SEO) ar net pažiūrėti rezultatus suindeksuotus per paskutines 24 valandas. Kaip minėjau, Lietuvos atveju, kai kurios paieškos gali neduoti lauktų rezultatų (vien jau dėl to, kad gali nebūti svetainių, kurias google traktuoja kaip atsiliepimų svetaines), bet ieškant angliškos informacijos šie google paieškos pakeitimai labai padeda.

Google search options

SEO galimybės

Google paieškos naujovėse yra keletas funkcijų palengvinančių ir SEO analizę:

  • Related Searches - kaip sako pats pavadinimas, google pateikia susijusių paieškų sąrašą, kuris yra platesnis nei pateikiamas ieškant paprastuoju būdu.
  • Wonder Wheel - susijusių paieškų sąrašas pateiktas grafiniu būdu. Daug lengviau susieti paieškas vizualiai.

Wonder Wheel

Google Wonder Wheel

Wonder Wheel unikalus tuo, kad kiekvienąkart pasirinkus susijusią paiešką, dešinėje matai realius paieškos rezultatus pagal tą paiešką. Tuo pačiu gali įvertinti ir SEO konkurenciją, ir "kapstytis" susijusiose paieškose giliau - nereikia lakstyti per atskirus langus ar tab'us. Kiekvienąkart pasirinkus susijusią paiešką "iššoka" kitas "ratas" su galimais raktažodžiais. Prieš tai buvę rezultatai irgi matomi, kas labai pravartu, nes norint gali bet kada grįžti atgal ar į kitą susijusią paiešką vienu paspaudimu.

Naudodami Wonder Wheel galime atrasti daugiau "užslėptų" ir nenaudojamų raktažodžių pagal kuriuos žmonės ieško informacijos susijusios su tavo produktu ar paslauga. Taigi tuo pasinaudodamas tiesiog praplėti savo raktažodžių ratą ir įtrauki juos į google adwords reklamos raktažodžių sąrašą, o taip pat papildai savo svetainę susijusiu turiniu, kad galėtum optimizuotis pagal raktažodžius natūralioje paieškoje.

Wonder Wheel naudingas ne tik SEO analizei, bet ir paprastiems blogeriams, kurie "stringa" su temomis savo blogui. Naudodamas Wonder Wheel susirandi temas įdomias tavo skaitytojui ir parašai ta tema straipsnius. Jei lietuviškuose pasiūlymuose nieko doro neatrandi - ieškai angliškame atitikmenyje ir žiūri, kas įdomu tokia pačia tema skaitantiems blogus anglų kalba ir tuomet pritaikai Lietuvai...

Google paieškos naujovės kiekvienam

Manau kiekvienas tikrai atras, kurias google paieškos naujoves pritaikyti sau. Aš šiuo metu labai džiaugiuosi Wonder Wheel ir galimybe prasifiltruoti rezultatus pagal naujumą. Anksčiau tekdavo naudotis google blogsearch, bet jis neapimdavo visų rezultatų. Dabar kas kita - gali pasiskaityti ne tik autoritetingus straipsnius, kurie turi reitingus 2-3 metus, bet ir lengvai atrasti naujausius straipsnius, kurie dar nėra google iškelti į viršutines pozicijas. O per 2-3 metus daug kas gali būti labai pasikeitę...

Visgi konkurencija geras dalykas. Žiūrėk nebūtų Twiteris pradėjęs siūlyti paieškos realiu laiku, gal ir google vis dar delstų su savo paieškos naujovėmis...blog | about seo