Skip to Content

Google paieškos operatorius "site:" - SEO panaudojimas

Dauguma mūsų ko nors ieškodami tiesiog suvedam frazę į google ir per daug nesivarginam susiaurinti paiešką. Kai kurie netgi žinodami svetainės adresą jį vis tiek suveda į google laukelį. Google tapo mūsų langu į internetą :)

Šiek tiek pažengę, bent jau kažkiek stengiasi susiaurinti paiešką naudodami Google paieškos operatorius arba išplėstinę paiešką. Populiariausi Google paieškos operatoriai yra:

  • dvigubos kabutės - pvz, "ieškoma frazė", taip surandami puslapiai, kurie turi lygiai tokią pačią frazę ir žodžių eiliškumas toks pats kaip užklausoje.
  • pliuso ženklas - skirtas eliminuoti sinonimus, kuriuos google mėgsta įkišti (labai praverčia su lietuviškais vardais - Adas, Ada; Danas, Dana; Linas, Lina ir pan) bei priversti google ieškoti automatiškai eliminuojamų žodžių - ir, o, bet, tačiau ir pan.
  • minuso ženklas - eliminuoja nenorimus žodžius, pvz, kelione -novaturas, jei ieškome kelionės su bet kokia agentūra tik ne Novaturu.

Atliekant SEO analizę būtina naudoti žymiai pažangesnius google paieškos operatorius. Panagrinėsiu pagrindinius iš jų pateikdamas SEO naudojimo paskirtį. Pradėkime nuo site: operatoriaus

Google paieškos operatorius - site:

Neakivaizdžiai site: operatorių naudojame kiekvienąkart lietuviškoje google pažymėję, kad ieškome rezultatų "puslapiuose iš Lietuvos". Tas atitinka užrašą site:.lt, taigi jei esate google.com ir suvedėte norimą užklausą, bet pasigedote lietuviškų rezultatų, tai vietoj to, kad eitumėte į google.lt ir iš naujo suvedinėtumėte užklausą, tiesiog prirašykite site:.lt ir štai jums rezultatai vien tik "puslapiuose iš Lietuvos".

Ar svetainė suindeksuota ir kiek puslapių

SEO analizėje site: operatorius naudojamas pirmiausiai patikrinti ar tavo naujoji svetainė jau suindeksuota google, o taip pat sužinoti kiek ir kokių tavo ar konkurentų puslapių yra suindeksuota google. Tiesiog į paieškos laukelį suveskite, pvz, site:netikSEO.lt

Puslapių antraštės ir aprašymai

Kas dar gerai, kad rezultatų puslapyje iš karto matosi svetainės antraštės ir aprašymai. O antraštė ir aprašymas yra pagrindinis dalykas, kas priverčia naršytojus paspausti ant tavo svetainės. Kai kurių puslapių antraštės gali būti ne tokios, kokios tikėjotės; net galite aptikti puslapius, kurių nenorėjote, kad google suindeksuotų. Su site: operatoriumi visa ši informacija iš karto po ranka ir galima imtis SEO veiksmų taisyti klaidas.

Pasikartojantis turinys

Antraštės ir aprašymai taip pat padeda pastebėti ar neturite dubliuoto turinio. Kaip žinia google nelabai mėgsta pasikartojančio turinio ir gali jus už tai nubausti. Iš tikrųjų jūsų svetainėje dubliuoto turinio lyg ir nėra (kas gi specialiai kopijuos tokius pačius puslapius?), bet google gali būti suindeksavus tą patį turinį po skirtingais URL (pvz, gairės, dokumentai spausdinimui ir pan). Taigi pravartu pasitikrinti.

Svarbiausių puslapių atradimas

Naudojant site: galima sužinoti ir kiek svetainė turi puslapių, kuriuose minimas tam tikras raktažodis, pvz, google reklama site:netikSEO.lt Ką tas duoda SEO analizei? Ogi turi bent jau kažkokį įsivaizdavimą kiek puslapių su šiuo raktažodžiu reikia turėti savo svetainėje, jei nori konkuruoti. Tikslas turėti bent jau tiek pat, o norint pranašumo - net ir daugiau nei konkurentai.

Kadangi rezultatai išrūšiuojami prioriteto tvarka, galima pamatyti, kuris puslapis yra svarbiausias google požiūriu. Jei tai ne tas puslapis, kuris tikėjaisi - reikia imtis priemonių ir pasitvarkyti vidinį SEO optimizavmą bei pabandyti gauti daugiau nuorodų. Generuojant nuorodas tam raktažodžiui, jos irgi turėtų vesti ne į titulinį ar kokį kitą puslapį, bet į tą, kurį google laiko svarbiausiu.

Apibendrinant site: operatorių

Štai tiek tų pagrindinių site: operatoriaus funkcijų. Kitame įraše pakalbėsiu apie kitus google operatorius ir jų panaudojimą SEO. Nors gali pasirodyti, kad site: labai nereikšmingas operatorius, bet taip nėra. Jo pagalba nors truputį galime įlįsti į google smegenis. Aš neišsiverčiu nė dienos nepanaudojęs site: operatoriaus :)

Comments

RSS

Duok pilnus RSS srautus plyz

Re: RSS

Sure! Padaryta...blog | about seo