Skip to Content

Google ir SEO optimizatoriai

Kažkaip užklydau į vieną blogą, kuriame aukštinamas Google ir iškoneveikiami SEO optimizatoriai. Įraše aprašoma Google tobulėjimas per pastaruosius metus ir bandoma įpiršti, kad SEO yra nereikalingas. Netgi kaip pavyzdį pateikia, kad autorius be jokio SEO yra pirmoje vietoje pagal frazę "google ir seo optimizatoriai" :))

Google ir SEO optimizatoriai - eksperimentas

Kad be reikalo nesiginčyti, nusprendžiau atlikti SEO eksperimentą - sukurti įrašą apie SEO optimizatorius pagal visas SEO taisykles ir pažiūrėti ar pavyks aplenkti minėtąjį blogo įrašą google paieškoje.

Pasistengsiu kiek įmanomai suvienodinti sąlygas, bet visiškai vienodų sąlygų padaryti nepavyks. Visų pirma autoriaus blogas daug senesnis nei mano ir siekia net 2006 metus, o Google kaip žinia labai vertina senas svetaines ir joms suteikia didesnį svorį. Taip pat nereikia pamiršti, kad autoriaus blogas "sukasi" ant senos ir patikimos blogo platformos, kas taip pat prideda autoriteto.

Autoriaus blogas atnaujinamas žymiai dažniau nei mano, todėl Google robotai, vos gavę signalą apie naują įrašą puola jį indeksuoti. Taip pat apsilanko dažniau "šiaip" patikrinti ar nėra nieko naujo. Mano įrašas apie SEO optimizatorius irgi turėtų sulaukti google robotų dėmesio ir, kiek teko testuoti, beveik akimirksniu po jo paskelbimo. Taigi čia jėgos kaip ir turėtų būti lygios.

Autoriaus blogas turi žymiai daugiau įrašų - virš 900. Čia man pasivyti niekaip neišeis :) Be to autoriaus blogas turi žymiai daugiau nuorodų į jį ir netgi įrašas apie "Google ir SEO optimizatorius" turi keletą tiesioginių nuorodų. Taigi man reikės gauti bent 4-5 nuorodas į šį įrašą, kad jėgos šiek tiek išsilygintų. Jei kas iš SEO-šnikų skaito šį įrašą, įdėkite nuorodą su tinkamu anchor text eksperimento tikslan :))

netikSEO privalumai

Didžiausi netikSEO privalumai galimi vidiniame SEO optimizavime:

  • Title Tag. Dauguma taip vadinamų "SEO optimizatorių" sutinka, kad puslapio Title yra svarbiausias elementas vidiniame optimizavime. Ir kuo arčiau pradžios norimi raktažodžiai yra, tuo daugiau svorio jie suteikia. Autoriaus bloge pirma eina blogo pavadinimas, o tik po to raktažodžiai. Tikėkimės, tai suteiks mums norimo pranašumo.
  • URL struktūra. Raktažodžiai puslapio pavadinime suteikia žymų pranašumą, nes jie Google iš karto pasako apie ką yra puslapis. Puslapio pavadinimas užkoduotas kaip skaičiukai tokios galimybės neturi.
  • H1 ir H2 tagų naudojimas. Nors naujausiais duomenimis h1 ir h2 tagų reikšmė SEO mažėja, bet vis tiek išlieka ir žymiai palengvina skaitytojams skanuoti tekstą.
  • Paveiksliukų naudojimas ir ypač alt atributo teisingas panaudojimas suteikia šiokį tokį SEO pranašumą ir lankytojų srautą, kai Goole paieška vykdoma ieškant tik Vaizdų. Žemiau pateikiu dabartinį Google vaizdą ieškant "Google ir SEO optimizatoriai":

Google SEO optimizatoriai

Ko tikėtis iš SEO eksperimento?

Per daug kažko tikėtis iš šio eksperimento nereikia. Esu beveik 100% įsitikinęs, kad vos paskelbus šį įrašą jis atsidurs 2-oje Google vietoje pagal raktažodžius Google ir SEO optimizatoriai. Kodėl? Nes nėra jokios konkurencijos! Google iš viso randa tik 210 rezultatų, o puslapio Title šiuos raktažodžius turi tik minėtasis įrašas. Bet tai tik dar vienas įrodymas, kad su geru vidiniu SEO Lietuvoje įmanoma pasiekti top pozicijas ir su žymiai ieškomesnėmis frazėmis...

Comments

Updeitas

Hah, eksperimentas sulauke susidomejimo :) Ricardas net nusprende parasyti antra irasa apie ta pati ir tuo paciu issikase sau duobe...

Bet pradzioje apie netikseo. Visgi blogo nerasymas 2 men dave savo ir google buvo apleidusi netikseo lankyma. Todel susiindeksuoti is karto nepavyko (kuo taip dziaugesi Ricardas). Visuomet akcentuoju, kad nuolat atnaujinamas turinys yra SEO gyvybes saltinis - tu ne tik pritrauki google robotus i savo svetaine kiekviena diena, bet ir gali juos nukreipti i kitus savo puslapius, kuriems reikia kazkiek pagalbos reitinguojantis. Taigi dar vienas irodymas, kad negalima apleisti savo puslapio, kad ir kiek butum uzsiemes su klientais...

Na bet galiausiai atrodo pavyko prisivilioti google robotus ir netikseo blogas buvo perindeksuotas. Tik kol kas pats blogo irasas neitrauktas i pagrindini indeksa. Bet vos tik irasas pateks i ta indeksa, is karto turetu soktelti reitingais auksciau. Aisku linkas, kuri idejau i Ricardo bloga butu padejes susiindeksuoti greiciau, bet jis kaip doras piktadarys komentaro nepatvirtino :))

Dabar apie duobe, kuria Ricardas issikase sau. Pagooglinkit "google ir seo optimizatoriai". Ir kas gi pirmoje vietoje dabar? Ogi tas pats Ricardo straipsnis bet perspausdintas Blogoramoje! O kodel jis aplenke autoriaus irasa? Nes geriau ir teisingiau sutvarkyti SEO elementai - Title Tag, H1 ir puslapio URL struktura! Stai tau ir irodymas, kad net be isoriniu nuorodu lygiai toks pats straipsnis su geresniu SEO gali nurungti originala. Nereikejo ne mano eksperimento :))

Nu va

Nu va ir kaip bent jau as matau, tavo puslapis yra auksciau jo, tik, kad blogorama sstovi pirmose dviejuose vietose :) O toliau tavo puslapis :)

haha, dar sukauja, megejai ;] Profesonalas atsirado.

Google ir SEO optimizatoriai - atnaujinimas

Tik boom ir Ricardo irasas sove i pirma vieta. :) O kodel? Ogi gavo nuoroda is autoritetingo ir skaitomiausio Lietuvos blogo nezinau.lt...

Dar vienas irodymas, kad SEO yra ir SEO principai veikia tik reikia atsirinkti teigiamus dalykus ir nepiktnaudziauti.

Zadu artimiausiu metu dar viena eksperimenta isbandyti ir paneigti (o gal patvirtinti) Ricardo teiginius, kad Google iki semantikos atpazinimo dar toli...blog | about seo