Skip to Content

Svetainių SEO Optimizacija

Svetainių SEO optimizacija vadinamas lankytojų srauto kiekio ar kokybės padidinimas iš naturalių (organinių) paieškos rezultatų.

Paprastai, kuo anksčiau (aukščiau) svetainė atsiranda paieškos sistemų (Lietuvos atveju - Google) rezultatų puslapiuose, tuo daugiau lankytojų ji sulaukia. Tyrimais nustatyta, kad apie 80% internautų peržiūri tik pirmo paieškos sistemos puslapio rezultatus, o net 95% interneto vartotojų peržiūri tik pirmąsias 3 svetaines.

Norint atlikti SEO optimizaciją, reikia suprasti, kaip veikia paieškos sistemos ir ko ieško interneto vartotojai. Svetainės optimizacija, tai svetainės turinio koregavimas ir HTML programavimas, tam kad turinys būtų kuo labiau susijęs su tam tikromis paieškos frazėmis (raktžodžiais) ir paieškos sistemų robotų indeksavimo kliūčių panaikinimui.

SEO akronimas kilęs iš anglų kalbos frazės Search Engine Optimization. Lietuviškai tai gali būti verčiama kaip "Optimizavimas Paieškos Sistemoms", tačiau visame pasaulyje svetainių optimizacija tiesiog vadinama SEO.category | about seo