Skip to Content

Blogspot/Blogger Tinklaraščio SEO Optimizavimas

Nemažai tinklaraščių vis dar yra rašomi blogspot/blogger platformoje, kuri nors ir priklauso Google, bet visiškai nedraugauja su SEO. Taigi čia pateiksiu keletą patarimų kaip bent minimaliai pagerinti savo Blogspot/Blogger tinklaraščio SEO optimizavimą ir tuo pačiu geriau reitinguotis paieškos sistemose.

Bent jau turinio vagis, tokius kaip blogorama.lt, tai tikrai aplenksite. :)

Blogger/Blogspot Title Tag

Pagal nutylėjimą Blogger pirmiausia pateikia tinklaraščio pavadinimą, o tik po to įrašo pavadinimą. Tas pats atkartojama ir Google paieškoje:

Neteisingas Blogger Title Tag

Kaip matome, kai kuriais atvejais įrašo pavadinimas netgi netelpa į Google pavadinimui skirtą vietą ir iškart visiškai neaišku prieš ką gi D.Hantuchova laimėjo psichologinį mūšį? Be to, šiais "nekantrumo" laikais visi mes norime matyti apie ką tas įrašas iškart ir tuomet apsispręsti ar spausti šį paieškos rezultatą, ar ne.

Taigi, kaip pakeisti Blogger struktūrą, kad pirmiausia paieškos sistemose būtų rodomas įrašo pavadinimas?

1. Užsiregistruokite savo Blogger tinklaraštyje ir nueikite į Design > Edit HTML skiltį.

Blogger Design skiltis

2. Užsisaugokite atsarginę šablono kopiją kompiuteryje - "Download Full Template". Tam, kad galėtumėte atstatyti, jei kažką netyčia blogai padarysite.

3. Suraskite šitą eilutę (ji turėtų būti 5-10 eilutės nuo viršaus, po <head> kodu)

<title><data:blog.pageTitle/></title>

ir pakeiskite štai šituo kodu:

<!-- Start Changing the Blogger Title Tag -->
    <b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
    <title><data:blog.pageTitle/></title>
    <b:else/>
    <title><data:blog.pageName/> | <data:blog.title/></title>
    </b:if>
    <!-- End Changing the Blogger Title Tag -->

Ką daro šitas kodas? Jis patikrina ar tai yra titulinis puslapis, ar tinklaraščio įrašas, jei pastarasis - suformuoja Title Tag "Įrašo Pavadinimas | Tinklaraščio Pavadinimas". Jei tai titulinis puslapis, tiesiog palieka Tinklaraščio Pavadinimą. Google paieškoje, tai atrodo taip:

Geras Blogger Title Tag

4. Nepamirškite paspausti "Save Template"!

Blogger/Blogspot Meta Description Tags

Taip pat pravartu tuo pačiu pasitvarkyti ir savo tinklaraščio Meta Description ir Meta Keywords Tag'us. Nors paieškos sistemos jau nebekreipia dėmesio į Meta Keywords Tag'ą, vis tik kelis pagrindinius raktažodžius įsidėti vertėtų.

Meta Description Tag'as irgi reitingavimuisi nepadės, bet šitaip galėsite tiksliau "parduoti" savo tinklaraštį lankytojams. Taigi iškart po ką tik įdėtu nauju Title Tag nukopijuokite štai šitą kodą pakeisdami aprašymą ir raktažodžius tarp kabučių į savo pageidaujamus:

<!-- Start Changing Description, Keywords -->
   <b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
   <meta content='ĮRAŠYKITE SAVO APRAŠYMĄ, MAX 160 SIMBOLIŲ, PVZ:
netikSEO blogas skirtas pratestuoti įvairius SEO eksmerimentus... ' name='description'/>
   <meta content='ĮRAŠYKITE SAVO PAGRINDINIUS RAKTAŽODŽIUS ATSKIRTUS KABLELIU, PVZ:
 netikseo, seo, seo eksperimentai' name='keywords'/>
   </b:if>
    <!-- End Changing Description, Keywords -->

Nepamirškite paspausti "Save Template"!

Šitas kodas jūsų tituliniam puslapiui įterps nurodytą blogo aprašymą (description), o atskiriems įrašams kaip aprašymą paliks ištraukas iš įrašo (žr. pavyzdį aukščiau).  Taip sumažinsite pasikartojančius aprašymus ir geriau "parduosite save" lankytojams :))

Pastaba

Tiek Meta Title, tiek Meta Description nepasikeis Google iškart jums pakeitus juos pas save tinklaraštyje. Google turi apsilankyti tinklaraštyje ir perindeksuoti visus jūsų įrašus. Bet naujus įrašus Google pateiks jau pakeistus. Todėl, jei norite, kad jūsų svarbiausi įrašai būtų geriau optimizuoti SEO prasme - paminėkite (ir įdėkite nuorodą) tuos svarbiausius savo naujausiuose įrašuose...

Jei rašote savo tinklaraštį Blogger/Blogspot platformoje tikrai nepatingėkite atlikti šių kelių SEO optimizavimo veiksmų - bus daugiau naudos tiek lankytojams, tiek paieškos robotams.book | about seo