Skip to Content

April 2009

Kaip padaryti, kad google neindeksuotų puslapio?

Praeitame įraše minėjau, kad visai netikėtai buvau suindeksuotas googlės per kelias dienas. Gali atsirasti kritikų, kurie pradės mokinti, ką reikia daryti, jei nenori būti suindeksuotas. Užbėgdamas kritikams už akių, pateiksiu keletą patarimų pats.

"Nofollow" - nuorodų "prezervatyvas"

Pratęsiant temą "kaip neleisti google robotams indeksuoti svetainės ar jos dalių" pakalbėsiu apie HTML rel="nofollow" atributą.

Kartais yra poreikis, kad robotai neindeksuotų tik tam tikros nuorodos į kitą svetainę ar savo svetainės puslapį. Tokiu atveju robots.txt failas netinka, nes jame nurodome neindeksuoti puslapio iš vis ("noindex") arba nesekti visomis iš puslapio einančiomis nuorodomis ("nofollow"). Tam naudojamas HTML rel="nofollow" atributas.

netikSEO google reitingai

Kol dar svetainės struktūra ir paslaugų aprašymai neparuošti iki galo - nėra tikslo skubėti reklamuoti jos, kad suradę internautai per daug nenusiviltų :) Bet visuomet įdomu pasižiūrėti, kuriose google pozicijose esi (jei esi) pagal savo srities ieškomiausius raktažodžius (angl. keywords).about seo