Skip to Content

"Obuolių pyragas" optimizavimas arba kokie jūsų svetainės tikslai?

Prieš pradedant svetainės SEO optimizavimą vienas iš pagrindinių veiksmų yra susidėlioti tikslus, t.y. ką norime pasiekti. Vien tik atsidurti pirmoje google vietoje pagal norimą raktažodį negali būti tikslas. Na pasieksi tu pirmą vietą, lankytojai paspaus ant tavo svetainės ir kas tada? Paskaitys informaciją ir išeis? Galbūt informacinio pobūdžio svetainėms tai ir tinka, bet siekiantiems uždirbti internete - ne, ne, ne...

SEO optimizavimas daug laiko reikalaujanti paslauga ir dėl to nėra pigi. Todėl atliekant SEO optimizavimą neturint tikslų, tai pinigų išmetimas į balą.

Štai neseniai gavau užklausimą:

Pagal bendrinį raktažodį "receptai" esu pirmąjame google paieškos puslapyje, bet pagal siauresnius raktažodžius kaip, pavyzdžiui, "obuolių pyragas", nesu. Ar įmanoma suoptimizuoti svetainę , kad pasiekti pirmasias pozicijas ir pagal siauresnius raktažodžius?

Aišku, kad įmanoma ir pirmas pasitaikęs "SEO specialistas" iškart pradėtų siūlyti kainas bei per kiek laiko jis viską padarys. Bet nesiekiantys "greito pinigo" SEO konsultantai pirmiausiai išsiaiškins tikslus ir bandys tuos tikslus pasiekti. Nes SEO tai ne tik svetainės "iškėlimas" į pirmasias pozicijas, bet ir svetainės struktūros pakeitimas, kad lankytojai atliktų norimus veiksmus.

Receptų svetainės tikslai

Kokie galėtų būti minėtosios receptų svetainės tikslai?

  1. Kad lankytojai kuo dažniau paspaustų ant reklamų (jei uždirbama iš reklamų paspaudimų);
  2. Inicijuoti dialogą tarp lankytojų, t.y. skatinti komentarus;
  3. Inicijuoti naujo turinio atsiradimą, t.y. skatinti siųsti naujus receptus.

Pirmam tikslui pasiekti reiktų kitaip išdėlioti ir akcentuoti reklamas. Aišku idealiausia, kad jos būtų nors kiek susijusios su turiniu. Komentarų skatinimui reikėtų bent jau baigiamąjį sakinį po kiekvienu receptu parašyti. Ką nors panašaus į "Išbandėte šitą obuolių pyragą su kitais ingridientais? Pasidalinkite savo eksperimentais!" Tokiu atveju ne tik paskatinsit komentarus, bet ir užtvirtinsite apie ką yra receptas google robotams.

Naujų receptų skatinimui reikėtų kontaktinę formą padaryti labiau matomą prie kiekvieno recepto, o ne tik atskirą meniu punktą. Plius suorganizavus kažkokį teminį receptų konkursą su rėmėjų prizais tikrai paskatintų receptų siuntimą ir kažkokį atsakomąjį ryšį su skaitytojais.

Obuolių pyragas SEO optimizavimas

Grįžtant prie "obuolių pyragas" optimizavimo. Pagrindinė problema, kodėl minėtoji svetainė nesireitinguoja aukštai pagal "obuolių pyragas", kad pats svetainės savininkas nenurodo google robotams, kuris puslapis yra pagrindinis jo nuomone. O google robotai šioje svetainėje suranda apie 1800 puslapių, kur paminėtas "obuolių pyragas". Tai kaip jie gali nuspręsti, kuris iš jų pagrindinis?

Taigi pirmiausiai reikėtų pasirinkti puslapį, kurį norėtų optimizuoti ir kiekvieną kartą kokiam recepte minint "obuolių pyragas" įdėti nuorodą į tą puslapį. Kadangi svetainėje bent 5 obuolių pyragai, tai tokiu atveju geriausiai tiktų kategorijos ar tag'o puslapis, kur išvardinti visi obuolių pyragai. Optimaliausiai, jei tame puslapyje dar išeitų prieš visų obuolių pyragų receptus įdėti ir kažkokį aprašomąjį 1-2 paragrafų tekstą kelis kartus paminint "obuolių pyragas".

Tuomet gauti kelias nuorodas su anchor text "obuolių pyragas" į šitą puslapį ir tiek turėtų užtekti, kad svetainė atsirastų pirmajame google puslapyje.

Obuolių pyrago receptai

Na o tiems, kas atėjo į šį puslapį ieškodami obuolių pyrago recepto, štai keletas nuorodų:

Pragaro Virtuvės Obuolių Pyragas

Obuolių pyragas iš Gaspadine.lt

Obuolių pyragas iš visireceptai.lt

Obuolių pyragas iš skaniausias.lt

Vyciaus obuolių pyragas

Beatos obuolių pyragas

Tai tiek apie obuolių pyragus šiam kartui :)

Comments

obuoliu pyragas

obuoliu pyragas skanu...niam-niam...blog | about seo